Elton Deda: Këtu kanë vend vetëm njerëz pa asnjë lloj vlere

Basha: Tani po shohim realitetin e vërtetë të krimit në Shqipëri
03/05/2018
Mësoni pse kjo është “gropa” më e shtrenjtë në botë
03/05/2018

Elton Deda: Këtu kanë vend vetëm njerëz pa asnjë lloj vlere

Këngëtari i njohur, Elton Deda është shprehur i revoltuar nëpërmjet një statusi në Facebook. Ai ka shprehur keqardhjen e tij duke akuzuar mediat se i kushtojnë shumë pak vëmendje kulturës dhe se merren me njerëz pa asnjë vlerë.

Postimi i plotë;

“Gjithçka ordinere që ndodh, histori seksi ose njerëz pa asnjë lloj vlere që bëhen të famshëm brenda ditës, lajme pa kurrfarë brendie, servilizma për përkrahje politike, ose futje hundësh nëpër gjëra private të njerëzve…

Këto i bëjnë me shumë qejf dhe zell.

Por askush nuk foli për koncertin e 3 Musketierëve dhe as për koncertin e Albanit, për këtë erë të re që po e gëzon qytetin tonë.

Askujt nga mediat tona nuk i intereson kultura dhe gjërat e mira që me aq mundim i bëjmë.

Kjo është vërtet për të ardhur keq.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *