Guardiola:Kjo është mënyra se si duhet të luajmë për të fituar titullin

Është zhdukur përsëri 18 vjeqarja nga Peja
03/04/2018
Basha: Tani po shohim realitetin e vërtetë të krimit në Shqipëri
03/05/2018

Guardiola:Kjo është mënyra se si duhet të luajmë për të fituar titullin

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, e ka vlerësuar si tepër të rëndësishme fitoren e sotme kundër Chelseat, që e cilëson si një hap të madh drejt titullit kampion në Premier League.

“Nëse luajmë si kundër Chelseat, do të bëhemi kampion”, tha Guardiola pas fitores 1-0 kundër “Bluve të Londrës”.

“Neve na duhen edhe katër fitore për t’u bërë kampion, është në dorën tonë dhe nëse luajmë sikur sot, atëherë do të bëhemi kampion”, deklaroi Guardiola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *