Lajme

01/19/2018

Pas dy javësh kërkimi gjendet i zhdukuri në lumin Erenik

Policia e Kosovës njofton se sot, pas dy javës zhdukjeje, është gjetur trupi i pajetë i 88 vjeçarit nga Gjakova i cili më 5 janar ishte […]
01/15/2018

Kosova është në rrugë të gabuar , paralajmron miku më i mirë i Kosovës.

William Walker është njeriu që ia tregoi botës masakrën e Reçakut. Diplomati amerikan vjen gati çdo vjet ta vizitojë Kosovën në përvjetorin e Reçakut. Ai sot […]
01/15/2018

Ish-Kryeministri i Kosovës i sëmurë rëndë

Në pistën e aeroportit të Prishtinës tashmë ka arritur aeroplani privat me të cilin pritet të dërgohet për shërim jashtë vendit ish-kryeministri dhe njëherësh lideri i […]
01/14/2018

Kohë e ftohtë po na pret 5 ditët e ardhëshme

Instituti i Hidrometreologjis së Kosovës ka thënë qe do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me […]