03/06/2018

S’ka liberalizim pa luftimin e korrupsionit

Kosova mbetet të shënojë rezultate më të prekshme në luftën kundër korrupsionit për ta bindur Bashkimin Evropian se ky kriter i përcaktuar për liberalizimin e vizave […]
03/06/2018

Deputeti serb: Do të votoj pro Demarkacionit

Për dallim prej përfaqësuesve të Listës Serbe, Sllobodan Petroviq, deputet i SLS-së (partisë liberale), edhe njëherë ka bërë të ditur se do ta votojë marrëveshjen e […]
03/04/2018

Është zhdukur përsëri 18 vjeqarja nga Peja

Policia e Pejës ka dhënë detaje të reja lidhur me 18-vjeçaren e cila u deklarua e zhdukur të premten por u gjet sot në Prishtinë. Zyrtari […]
03/02/2018

Kosovarët që dëshirojnë vizë të Japonisë këto janë hapat që duhet ndjekur

Takimit i djeshëm midis dy ministrave të jashtëm të Japonisë dhe Kosovës, Taro Konos dhe Behgjet Pacollit në Tokio ka bërë që të mbërrij nota verbale […]