03/05/2018

Grabitësit e Fushë- Krujës… dalin pamjet e tentativës për të grabitur paratë

Burime për Report TV kanë zbardhur më qartë dinamikën e tentativës së grabitjes që u bë të shtunën rreth orës 02 të mëngjesit në qytetin e […]
03/05/2018

Basha: Tani po shohim realitetin e vërtetë të krimit në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp, ku akuzoi sërish qeverinë për kapjen nga krimi dhe droga. Ai theksoi se jeta […]
02/27/2018

Gazetari – Berishës: Je vrasës, do bëj kronikën e arrestimit tënd.

Në emisionin “Studio e Hapur” u diskutua çështja e legjitimitetit të zyrtarëve që do të negociojnë me palën greke për kufirin detar. Por debati në studio […]
02/15/2018

Lajmi i fundit – Shqipëria i fal detin Greqisë !!

Pas kërkesës së Bushatit për nisjen e negociatave me Greqinë, Meta ka ftuar ish-kryeministrin Sali Berisha në zyrë. Berisha i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Metës, […]