03/06/2018

Penalltitë e lloçit vendosin fitues Vëllaznimin

Ndeshja çerek-finale, ka përfunduar me dramë në fund.Vëllaznimi  ka shenuar fitore vetëm fal penalltive, ngase pjesa e rregullt e ndeshjës përfundoj me rezultat 2-2. Vëllaznimi shënuan të […]
02/28/2018

Përfaqësuesja kërkon talentin e madh kosovar nga Finlanda

Përfaqësuesja kërkon talentin e madh kosovar nga Finlanda Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka mungesë të lojtarëve cilësorë të vendit në pozitat 1 dhe 5. Për […]
01/15/2018

Super Kupa e UEFA-s, Shqipëria kandidon për të organizuar finalen

UEFA ka bërë publike, nëpërmjet një njoftimi, nëntë vendet që kanë shfaqur interes për të qenë vende organizatore për Super Kupën e vitit 2020. Procedura për […]